O nutričních pastách

 • Proč jsme Pastee vymysleli? 
 • Pastee je jídlo vyrobené jen z toho nejlepšího – v šikovném balení – co zatrhne kručení v břiše raz dva. Přesně to nám chybělo vždycky, když jsme mezi schůzkami v autě narychlo “obědvali” bagetu nebo v kastlíku zapadnutou sušenku. Fast foody nám nevoní. Užíváme si čerstvé a zdravé jídlo, ale většinou nám chybí čas si ho připravit do foroty. Víme, že spousta z vás je v tom s námi.

  A tak jsme vytvořili Pastee, nutriční pastu plnou živin a energie z proteinu a těch pro tělo nejlepších surovin. Její chuť a složení jsme s profíky na výživu ladili pořádně dlouho, a když bylo všechno tip-ťop, schovali jsme ji do super praktické kapsičky. Stačí otočit víčko a jíte! Bez vaření, míchání i bez ledničky. Pastee zvládne jako nic nahradit celé hlavní jídlo, rychle zažene hlad v práci, na tréninku, ve škole nebo při víkendovém výšlapu.

  Vyberte si variantu, co podpoří hubnutí, rýsovačku nebo dodá kopec energie, a užijte si šťavnatou dobrotu kdykoliv vás přepadne hlad nebo jenom chuť. Čas si cucnout!
 • Co je nutriční pasta? 
 • Vždycky nás lákalo vymyslet něco speciálního, a tak se s konzistencí Pastee nabízelo přijít na trh s úplně novou kategorií nutriční pasty. Nutriční proto, že je pro nás zásadní, jaké hodnoty každá kapsička má – kolik bílkovin, sacharidů nebo jednoduchých cukrů. Vždycky ladíme složení podle zákazníka a jeho cílů – někdo chce zhubnout, někdo nabrat svaly a pro jiného je Pastee fajn parťák k udržení zdravého životního stylu v době, která se pořád zrychluje.

  Pastee je jídlo a my věříme (a odborníci nám to potvrdili), že to se má jíst a ne pít. Pasta je super v tom, že vás zasytí, opravdu ji koušete, ale na druhou stranu vám není těžko, jako když zhltnete krajíc chleba se salámem. Nebo dva. ;) Pastee jsme zabalili do praktických kapsiček, které jsou pro pastu nejlepší – kousek vytlačíte, cucnete si, nic nekape, neteče, takže si zdravou svačinu můžete s klidným svědomím užít i v bílé košili před důležitou schůzkou.

  Na rozdíl od tekutých náhražek jídla nedostanete hned zase hlad a rozhodně se vyhnete nepříjemnému žbluňkání v žaludku, pokud si hned po kapsičce půjdete třeba zatrénovat.
 • Komu Pastee sedne? 
 • Pastee je pro každého, kdo chce zdravě jíst a neodbývat se ve chvilkách, kdy není dost času na kvalitní svačinu. Připravili jsme několik verzí, každou s trochu jiným složením podle vašich cílů nebo toho, jaký den vás zrovna čeká.

  Na výběr máte 4 řady, šité na míru pro váš životní rytmus: ACTIVE FOOD, LOW CARB, SMART ENERGY a ACTIVE KID
 • Jak se od sebe liší jednotlivé verze? 
 • ACTIVE FOOD 
  Kapsičku z řady ACTIVE FOOD rádi najdete v zásuvce pracovního stolu vždycky, když si uvědomíte, že už několik hodin zíráte do monitoru a ještě jste nic nesnědli. Připravili jsme ji pro dny, kdy se tolik nehýbete, ale stejně nemáte čas se v klidu a dobře najíst. Abyste netloustli a tělo dobře fungovalo, potřebujete kvalitu.

  Pastee ACTIVE FOOD je plné bílkovin, zdravých nenasycených tuků, má přiměřeně sacharidů a skoro žádné jednoduché cukry. Takže sbohem, bagety! Řada ACTIVE FOOD je určena na běžný den, do studovny, kanceláře i za volant, nahradí jídlo mezi tréninky. Vyvážená pasta s nízkým obsahem jednoduchých cukrů, přitom bohatá na deficitní nutrienty, s nízkým glykemickým indexem. Vhodná na dny s vaší obvyklou pracovní nebo sportovní aktivitou. 6 příchutí na výběr 21 g bílkovin, 7 g vlákniny, 1,4 g Omega 3


  LOW CARB
  Nadváha je těžký kalibr! A to doslova. Je to jedno z největších zdravotních rizik dneška, protože čím dál méně sportujeme a skoro ve všem jsou na nás narafičené jednoduché cukry. A právě na těch jsme Pastee LOW CARB pořádně přiškrtili. Je čas postavit jídelníček hlavně na kvalitních bílkovinách a těšit se z tenčího pasu nebo povyrostlých svalů!

  Při redukci hmotnosti, nastaveném dietním plánu a formování těla preferujte řadu LOW CARB. Je určena pro všechny, kteří momentálně pracují na změně své postavy. Náhrada jídla s nízkým obsahem cukrů a sníženým obsahem sacharidů, s velmi nízkým glykemickým indexem vás zasytí na dlouhou dobu a pomůže při stavbě nové svalové hmoty. Vyrábí se ve 3 příchutích. 22 g bílkovin, 6 g sacharidů, 2 g cukrů


  SMART ENERGY
  jak sami určitě hádáte, přijde vhod ve chvílích, kdy potřebujete energii. Ne ale rychlé “nakopnutí”, co hned zase zmizí, ale chytrou dávku energie, která vás dobíjí postupně. Pastee SMART ENERGY vás podpoří při náročnější fyzické aktivitě, jako zdroj chytře uvolňované energie, složení ocení i vegetariáni.

  Složení ideální k dobití baterek při aktivitách s velkým výdejem energie, náročných výšlapech, fyzických výzvách. Chytře pracuje s energií z rychlých, středně dlouhých i dlouhých zdrojů (cukry komplexní sacharidy, tuky). 3 různé příchutě. 35 g sacharidů, 12 g bílkovin, 1,3 g Omega 3


  ACTIVE KID
  Vaše zdravá odpověď na každé dětské žadonění po sladkostech. Ovocná svěží chuť, skvělé zdravé složení, kupa energie a kapsička akorát tak velká, aby zahnala hlad a zvládlo ji každé dítko. Pastee ACTIVE KID je pro všechny děti, co rády lumpačí, sportují i zkoumají, co je za každým rohem na výletě nebo procházce.

  Pastee ACTIVE KID myslí na aktivní děti ve věku 6-14 let, představuje správnou svačinu na turnaj, do školy i kroužku, je vhodná i pro vegetariány. Složení je přizpůsobené potřebám dětského organismu ve vývinu. Osvědčuje se jako zdravá alternativa prázdných kalorií fastfoodových lákadel. Konzistence dětských past je méně hustá než verze pro dospělé, jídlo jde vymáčknout bez velkého úsilí. 3 atraktivní příchutě. 10 g bílkovin, 24 g sacharidů, 1g Omega 3
 • Kdy se jí? 
 • Pastee je jídlo, takže si ho můžete dát kdykoliv. Není to náhražka ani doplněk stravy, jednoduše si ho dejte, kdykoliv máte hlad nebo jenom chuť. Někomu se šikne ke snídani, někdo si dá kapsičku místo oběda a pro někoho to bude zdravý mls před spaním.

  Jak zapadne Pastee do životního rytmu vám? Naši věrní “pastaři” ho nejraději jedí po cestě do tělocvičny, během bláznivých dnů, kdy není chvilka klidu, namísto snídaně, jako druhou večeři, při výletech, na procházkách nebo jen tak. Přidejte se k nim!
 • Jak se jí? 
 • Abyste si Pastee vychutnali, stačí odšroubovat víčko. Žádná příprava, míchání, “šejkrování”, odměřování, nic. Můžete se spolehnout, že pastou se oproti různým drinkům nepolijete ani neumažete. Než Pastee otevřete, je fajn pastu trochu promačkat. Pak ji můžete vymáčknout třeba do misky s ovesnou kaší anebo ji klidně jen tak vycucnout při jízdě na kole.

  V zimě nezmrzne a v létě se nerozteče, ideální parťák do (tepelné) nepohody! ;) Pastee můžete ujídat během celého dne. Ale pozor, kapsičku zvládněte do 24 hodin, pasta nemá žádné konzervanty a mohla by se zkazit.
 • Jak se skladuje? 
 • Pastee nemusí do ledničky a lebedí si v každé tašce nebo batohu. Pasta je ráda v suchu a nerada se sluní. Jsme pyšní, že jsme ji vyladili tak, že vydrží při teplotě do 25 stupňů celý rok, i když v ní nejsou žádné konzervanty. Když kapsičku zapomenete ve vyhřátém autě, nic se nestane.

  Pastee zvládne v řádu dnů s přehledem i teplotu vyšší než běžnou pokojovou. Protože se sami staráme i o výrobu a kapsičky vypouštíme do světa postupně, nedostane se k vám nikdy sáček s trvanlivostí kratší než půl roku.
 • Z čeho jsme Pastee vyrobili? 
 • Každá kapsička je plná zdravých, minimálně zpracovaných čerstvých surovin. S trochou nadsázky by se dalo říct, že je to jen to, co máme všichni doma. Nic složitého, žádná chemie.

  Vymysleli jsme za vás, jak všechno co nejlépe namíchat a proměnit v osvěžující pastu v praktickém balení, která vás zachrání kdykoliv máte hlad a nic zdravého po ruce.
 • Co všechno v Pastee najdete? 
 • Všechny verze Pastee stojí na kvalitních bílkovinách a zdravých tucích, na vláknině a tělu prospěšných minerálech (vápníku, hořčíku a zinku). V každé variantě Pastee si hrajeme s poměry nutrientů tak, aby všechno sedělo a pasta vám pomáhala plnit cíle.

  Pastee má vysoký obsah bílkovin. Schválně používáme ty ze syrovátky, protože mají nejvyšší aminoskóre, které hodnotí, jak je který protein kvalitní. V pastě najdete i omega-3 kyseliny a je zdrojem pořádné dávky vlákniny.
 • A co jsme do pasty určitě nepřidali? 
 • V Pastee nenajdete lepek, sóju, extra cukr (toho je trochu jen ve sportovní verzi Smart Energy).

  Vyhnuli jsme se konzervantům, zamávali barvivům a nevoní nám ani umělá aromata – pro Pastee jsme zvolili jen ta přírodní.
 • S čím vám Pastee pomůže? 
 • Pastee vám prospěje až na kost. Doslova. Pasta přispívá k tomu, aby kosti byly v kondici. Stejně ovlivní i váš imunitní systém, takže si na vás bacily jen tak nepřijdou. Únavu a vyčerpání zažene alespoň na chvíli do kouta a pomůže vám i s růstem a udržením svalů.

  Ty budou fungovat na jedničku, stejně jako nervová soustava, na kterou má Pastee taky dobrý vliv.
 • Co ještě byste měli vědět o Pastee? 
 • Pyšní se logem FÉR potravina, tedy neobsahuje zbytečná aditiva, má známý původ a vysoký obsah základních složek. Garantem produktu je Ing. Hana Střítecká Ph.D., ředitelka a odborná garantkou spolku FÉR potravina.


Přehled jednotlivých řad:

  ACTIVE FOOD LOW CARB SMART ENERGY ACTIVE KID
  Charakteristika
Charakteristika nutričně vyvážená, náhrada jídla, s nízkým obsahem jednoduchých cukrů, bohatá na deficitní nutrienty, s nízkým glykemickým indexem náhrada jídla s nízkým obsahem cukrů a sníženým obsahem sacharidů, s velmi nízkým glykemickým indexem náhrada jídla při fyzické aktivitě, doplnění energie z rychlých, středně dlouhých i dlouhých zdrojů (cukry komplexní sacharidy, tuky) nutričně vyvážená náhrada jídla, přizpůsobená pro děti od 6 do 14 let
  Výživové benefity
Výživové benefity - vysoký obsah bílkovin
- vysoký obsah Omega-3
- vysoký obsah vlákniny
- vysoký obsah bílkovin
- vysoký obsah Omega-3
- vysoký obsah vlákniny
- vysoký obsah sacharidů
- vysoký obsah omega 3
- zdroj bílkovin
- vysoký obsah bílkovin
- vysoký obsah Omega-3
- zdroj minerálních látek
  Zdravotní benefity
Zdravotní benefity - k normální funkci imunitního systému
- k růstu a udržení svalové hmoty
- ke snížení míry únavy a vyčerpání
- k růstu a udržení svalové hmoty
- k normální funkci imunitního systému
- ke snížení míry únavy a vyčerpání
- ke snížení míry únavy a vyčerpání
- k normální činnosti svalů
- k normální funkci imunitního systému
- k normální funkci imunitního systému
- k růstu a udržení svalové hmoty
- ke snížení míry únavy a vyčerpání
  Určení
Určení kdykoliv během dne, při nízké fyzické aktivitě při redukci tělesné hmotnosti nebo jako zdroj bílkovin kdykoliv během dne při zvýšené fyzické aktivitě kdykoliv během dne při zvýšené fyzické aktivitě
  Míra zasycení
Míra zasycení vysoká střední až vysoká střední až vysoká střední až vysoká
  Vegetariánské
Vegetariánské NE NE ANO ANO
  Počet příchutí
Počet příchutí 6 3 3 3