Pastee podpoří juniory na světových soutěžích. Spolupráce s Českomoravským svazem hokejbalu sílí

V Pastee bylo od začátku naším cílem navazovat smysluplná partnerství, díky kterým bychom měli šanci komunikovat jak se sportovci, tak se širokou veřejností a šířit osvětu ve výživě. Je to už víc než rok, kdy se nám jedno takové podařilo uzavřít – stali jsme se partnerem Českomoravského svazu hokejbalu a už v tomto roce jsme měli společně v plánu velké věci. Bohužel náš tah na branku trochu přibrzdila pandemie, ale o to nabitější bude rok příští. Co všechno jsme s hokejbalisty už podnikli a co se chystá?

hokejbal_a1   hokejbal_c1   hokejbal_d1   image_hokejbal   82926278_485592558818042_4008433251541581824_n   1F84247C-4704-41D0-A959-43321E6F5DEC   82997245_184624072618131_2107213497761792000_n    

Kapsičky nabité energií a živinami místo chipsů mezi tréninky

Stejně jako my v Pastee i Českomoravský svaz hokejbalu se neustále snaží rozvíjet a hledat pro sportovce něco nového. Prvním velkým společným projektem byly letní kempy pro mladé talenty, na které jsme dodali tisíce kusů zdravých a praktických svačinek. Trenéři, kteří si, jak víme z doslechu, pastu taky oblíbili :), si chválili možnost mladým hráčům konečně nabídnout rychlou a zdravou alternativu posilnění mezi tréninky. Spolu s Pastee přišlo na kempy taky nové pravidlo. Poprvé měli hokejbalisté letos zakázáno nakupovat během kempu „dobroty“ v nedalekém supermarketu. Namísto sladkostí, chipsů a limonád tak ujídali naši nutriční pastu. Příchutě jako vanilka s čokoládou je ale zanedlouho přesvědčily, že mlsat se dá i zdravě. A kyselé obličeje zmizely natotata. Na celkem třech turnusech letních kempů ve vystřídaly přes dvě stovky nadějných hokejbalistů a všichni si užívali kapsičky Pastee několikrát denně. Kromě toho, že je bezpochyby bavila nová a neokoukaná konzistence pasty, oceňovali hlavně možnost doplnit energii za pár minut a vrátit se buď k tréninkům, nebo k zábavě mezi nimi. Kdo by místo air fotbálku chtěl trávit čas krájením banánů na svačinu, že?! ;)

S energií od Pastee až na světový pohár

Už v tomto roce jsme se s Pastee měli stát partnery vrcholového hokejbalu a podpořit sportovce národních týmů na utkáních v rámci světových soutěží šampionátů. Plány nám ale bohužel překazila koronavirová pandemie. Ta nám ale nevzala energii do plánování, a tak už se teď těšíme, že v roce 2021 týmy opravdu podpoříme. Kde konkrétně? Na Mistrovství světa juniorů do devatenácti a jednadvaceti let na konci června ve Švýcarsku a na Světovém poháru juniorek do dvaceti a juniorů do šestnácti let v polovině července ve slovenské Žilině. Ve sportovních taškách hokejbalových nadějí se vstříc mezinárodním úspěchům na utkání povezou i naše kapsičky. A my se nemůžeme dočkat, že jim zajistí sílu na vítězství.

Společně za zdraví na všech frontách

Kromě toho, že od nás mladí hráči mají kapsičky k dispozici výhodněji, ve spolupráci s Českomoravským svazem hokejbalu vymýšlíme a realizujeme spoustu dalších akcí, které jdou často za hranu tématu zdravé stravy. Společně jsme se zapojili například do listopadové výzvy Movember, která upozorňuje na problematiku mužského zdraví. Už klasický symbol každoroční akce – pěstěný knír – se objevil na tvářích mnoha hokejbalistů. Fanoušci na sociálních sítích pak vybrali ten nejlepší a jeho majitel si užívá zásobu našich kapsiček, které byly ve výzvě výhrou. Podle zástupců Českomoravského svazu hokejbalu často v tomto donedávna amatérsky pojímaném sportu chyběla motivace, případně nějaká hmatatelná odměna za úsilí mladých hráčů. S Pastee takový prvek přinášíme – i třeba skrze anketu o Pastee paste Hráče měsíce, jejíž vítěz ucucává pastu ze startovací sady jako svou výhru na následujících trénincích. Na obou stranách si uvědomujeme, že ze spolupráce nemůžeme vynechat ani rodiče, kteří často za nepříliš šťastnými svačinkami pro mladé sportovce stojí. V plánu máme na příští rok uspořádat v rámci letních kempů přednášky, kde jak hráčům, tak jejich rodičům vysvětlíme, zač je toho s Pastee a zdravou výživou loket ;)

Pastee v hokejbalovém kabátě?

Třešničkou na pomyslném dortu spolupráce by se mohla stát vlastní edice Pastee přímo pro hokejbal. Kapsičky bychom tak zabalili do sportovního hávu a mladí sportovci by z batohu tahali obrandované svačinky. Rádi bychom tímhle krokem úspěšné partnerství podtrhli (a rozhodně ne ukončili, právě naopak ;)). Tak nám držte palce, ať se Pastee-hokejbalové dílo podaří a my můžeme ruku v ruce s Českomoravským svazem hokejbalu zase o kousek povyrůst!

O naší spolupráci si můžete přečíst i v článku o kempu dovedností hráčů a brankářů na stránkách Českomoravského svazu hokejbalu.