O nás

Jsme dva sportovci, kamarádi David a Petr, oba nadšenci pro zdravý životní styl. Myšlenka na Pastee vznikla tak trochu z vlastní nouze. Hledali jsme řešení pro sebe i naše sportující děti a napadlo nás, že problém s nedostatkem vhodného „rychlého jídla” určitě nemáme jen my. Řeší ho obecně všichni sportovci i vytížení lidé, kteří se nestíhají dobře najíst a pak z hladu dělají zbytečné výživové chyby. Přemýšlí nad tím i rodiče aktivních dětí, kteří nechtějí, aby se děti nacpaly (v lepším případě) bagetou z automatu. Když budete mít po ruce praktické, malé a zdravé jídlo, nepodlehnete tak snadno něčemu, co vám na zdraví nepřidá. A přesně takhle se zrodila myšlenka na Pastee.

Po dvou letech těžké cesty jsme na trh uvedli kapsičku, ze které si lehce vymáčknete chutné a zdravé jídlo rovnou do pusy. Dnes můžeme říct, že bylo dobře, že jsme na začátku vůbec netušili, co nás čeká.

Pastee je vlastně nutriční pasta, dalo by se říct - nová kategorie jídla. Má ideální konzistenci, nepije se, ale jí a lehce kouše. Cítíte se po ní sytí, ale není vám těžko. Složení každé řady Pastee sestavujeme na míru pro cílového zákazníka. Kromě příchutí je odlišuje právě poměr výživových hodnot. Activ Food je běžné jídlo na cesty, Low Carb verze pro lidi, kteří řeší hubnutí nebo formování těla, Smart Energy na výlety s větším výdejem energie a konečně Activ Kid pro aktivní děti.

Praktickou kapsičku můžete mít kdykoliv u sebe. Nepotřebujete ji ukládat do chladničky, ohřívat a skladovat se dá při pokojové teplotě, tedy i v batohu, tašce, zásuvce stolu nebo školní šatní skříňce. Kromě toho vám po odšroubování stačí jedna ruka, což oceníte za volantem. Tenhle super obal nám navíc pomohl vyhnout se konzervantům.

Složení a postupy konzultujeme s autoritami z oblasti sportovní a zdravé výživy. V začátcích nám moc pomohl MUDr. Dalibor Pastucha, který se specializuje mimo jiné na problematiku dětských sportovců. Ceníme si dlouhodobé spolupráce s paní Ing. Hanou Stříteckou Ph.D., ředitelkou a odbornou garantkou spolku FÉR potravina, která je zároveň i garantkou našeho Pastee. Úspěšně spolupracujeme s Vojenskou zdravotní pojišťovnou, plaveckou školou Sports Team CZ, jsme generálním partnerem Brankářské školy Českomoravského svazu hokejbalu.

A ještě trochu naší filozofie. Nepřemýšlíme o Pastee s vizí nahradit pravidelnou vyváženou stravu. Naopak, má ji jen doplnit o praktickou formu. Oba jednoznačně preferujeme pestré a čerstvé suroviny, ideálně ze své bio zahrádky nebo od farmáře, poctivou přípravu a společné stolování s rodinou. Ale v dnešním rychlém světě na to prostě není vždycky čas. Proto je tu Pastee. Vyzkoušejte ho! Dobrou chuť.David Studnička a Petr Matějka